Protože je mě líto vymazat všechny již neaktuální informace a fotografie založil jsem tyto stránky kde se budu snažit vše archivovat.

HASIČI SPY založeno 1875/1876

VZÁJEMNĚ POJIŠŤOVACÍ SPOLEK PROTI OHNI SE SÍDLEM VE SPY založeno 1871 - 1897

Sportovní družstvo

Každá obec by měla být hrdá na své hasiče, stejně jako jsme hrdí na sportovce v dobách úspěchu. Je to přirozená hrdost a člověk potřebuje fandit někomu, kdo jej dobře reprezentuje.
Od roku 2008 se snažíme, spolu s novými mladými hasiči cvičit požární útok v hasičckém sportu. Účastnili jsme se 8 soutěží, s naší neupravenou starou technikou, kde jsme oproti minulým létům někdy dosahovali slušných časů. Šlo spíše o získávání zkušeností, seznámení se s pravidly a odstraňování chyb a nedostatků. Ke konci léta jsme pořídili závodní savice a koš, což bylo hned znát na výkonu, kdy jsme
v Novém Městě n.M. v ligové soutěži překonali dosavadní rekord na nástřikové terče časem 34sec! Během zimy stavíme nový stroj PS 15, který by měl nahradit dosavadní PS12. Drtivá většina SDH používá stroje o 1500- 1900ccm, a to urychlí v hadicovém vedení vodu asi o 10sec.
V letošním roce jsme se o tom ujistili, když některá družstva udělala v útoku i zásadní chybu a soutěžní stroj „dohnal“ tuto ztrátu svým výkonem.
V roce 2009 máme v plánu účastnit se Náhodské hasičské ligy a dalších místních soutěží.

20.9 Nové Město n.M. - Hasič.Liga 14.místo

V roce 2009 jsme se účastnili s naším nově postaveným strojem PS15 14.soutěží, celého seriálu Náchodské Primátor Ligy a několika menších soutěží. Překonali jsme dosavdní rekord časem 34.50sec hadice 3b na nástřikové terče a v kategorii sklopných terčů 30.7sec. Splnili jsme si tak loňské předsevzetí účastnit se ligy. Naše výsledky na začátečníky nebyly špatné, umísťovali jsme se mezi 10-18.místem z 20-24.soutěžících a to připomínám, že jde o ligu, kam jezdí družstva, která léta trénují a mají za sebou nemalé zkušenosti a technická zázemí. Bylo znát, že jsme se během roku zlepšovali a zakončili na Kramolně (okr.Na) krásným 10.místem. Musím pochválit úsilí a odpovědnost kluků, která se hodně zvyšovala. Bylo to znát v přípravách, rovnání základny a celkově, že jde o výsledek týmu a ne příležitost si jen někde dát pivko.
V příštím roce máme v plánu vyměnit oběžné kolo a čerpadlo, stávající věnované od Nového Města se užívá ve větších strojích (1800-1900ccm) a náš motor jej neroztočí na požadované otáčky. Tím bychom mohli ušetřit několik sekund v hadicovém vedení a nacvičením nástřiků, kde máme časová prodlení, se dostat do první desítky Náchodské Primátor Ligy.
Protože je třeba myslet i na nástupce úspěšné generace, máme v plánu začít se věnovat dorostu ( 13-17let). Rádi bychom vytáhli nové zájemce na tréning, kde je naučíme to, co jsme již za dva roky pochytili.
K tomuto účelu by mělo sloužit i postupně budované sportoviště (bývalé koupaliště) dole u potoka. Několik tréningů přes zimu uděláme v Provozi v zapůjčeném sále hasičského hostince. Máme vizi vytvořit z mladších kluků druhé soutěžní družstvo, které je povoleno na závodech případně doplnit až o 3 členy ze stávajícího týmu.
Něco se proslýchá, že by i naše hasičky měly chuť vytvořit svůj soutěžní tým. Rádi jim budeme nápomocni a velice nás tento zájem těší.

1) 25.4.09 RADEŠOVSKÁ OSMA Radešov ( Police n.Met) u rybníčku. Skončili jsme na11.místě
4ks savice 160cm, vývěva, 4.terče, pracovní obuv.

2) 2.5.09 proběhla soutěž o pohár starosty obce Val u Dobrušky, kde jsme doběhli na krásném
3.místě z 12ti soutěžících a obhájili tak loňské umístění.

3) 22.5.09 Okrsková soutěž ve Vrchovinách. 6.místo čas 38.40 na 2b nástřikové terče

4) 23.5.09 Náchodská hasičská primátor liga (NHPL) Velký Třebešov 12.místo čas 40.75 na 3b nástřikové terče (získání 4b, 18 soutěžících)

5) Ve Velké Jesenici 30.5.(NHPL) se nám to moc nevydařilo, rozpojila se od rozdělovače hadice "B" a než se povedlo znovu zapojit a útok dokončit proběhl čas 1.07 což bylo 16. místo z 18ti soutěžících.

6) 13.6.09 se nám povedl překonat dosavadní rekord. Zaběhli jsme čas 34.50 v Blažkově (u Slavoňova) a získali tak další 3body v NÁCHODSKÉ PRIMÁTOR LIZE. Umístili jsme se na 13místě.

7) 26.6.09 jsme se účastnili noční ve Vršovce NHPL nástup byl ve 22h a Spy přišly na řadu ve dvě ráno. Moc se nám to nepovedlo obsadili jsme 18. místo z 23 soutěžících

8) 4.7.2009 jsme se účastnili netradiční soutěže v Černčicích. Soutěž začala během jednotlivce se zapojením 2c, rozdělovač a proudnice (což jsme nikdy před tím neviděli). Druhá disciplína byl klasický útok na 2b a končilo se pitím piva na čas, celkové časy se sečetly. Umístili jsme se na uspokojivém 4. místě.

9) 15.8.09 jsme si zasoutěžili v Nahořanech, vše bylo perfektní, roztažení vedení a nabrání vody v 10sec výstřik ze stroje, chybička se vloudila na stroji kde zůstal uzavřen kohout do hadicového vedení :-) to nás stálo několik drahocených sekund a tím 18. místo z 22 soutěžících

10) 22.8.09 jsme na "Bačce" v Přibyslavi (u Nového Města nad Metují) obsadili 10.místo.
-nabíralo se z koupaliště (vývěva)
-rozdělovač a proudy - zkracování a prodlužování, 2. terče nástřikové a 2. terče - plechovky na "sestřelení" - hadice, proudnice a rozdělovač u startovní čáry

11) 29.8.98 pokračovala Náchodská Primátor Liga na Vysokově kde jsme obsadili 16.místo z 20-ti soutěžících.

12) 5.9.09 proběhla NHPL na Novém Hrádku. Obsadili jsme 16. místo jeden proud se povedlo nastříkat za výsledný čas 30.8 sec.

13) 12.9.09 jsme zaběhli 30.7sec. v Červeném Kostelci na dalším závodě náchodské Primátor Ligy a umístili se na 17.místě z 24 soutěžících. Je třeba trochu vypilovat nástřiky, kde oproti jiným týmům ztrácíme.

14) 19.9.09 jsme zakončili NHPL krásným 10.místem na Kramolně a získali tak 5bodů.